вівторок, 16 лютого 2016 р.

Приклади і задачі на всі дії з натуральними числами



"План-конспект уроку з математики в 5 класі з теми «Приклади і задачі на всі дії з натуральними числами.""
Мета:
навчальна: удосконалити вміння застосовувати дії з натуральними числами та їх властивості до розв’язування задач;
розвивальна: формувати вміння діяти за аналогією, систематизувати й узагальнювати інформацію;
виховна: виховувати старанність, дисциплінованість, відповідальність.
ХІД УРОКУ
І. Організаційна частина.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми й мети уроку.
   Учитель.  Які асоціації у вас викликає слово «урок».
   Розглянемо його по літерам:
У – «успіх»
Р – «радість»
О – «обдарованість»
К – «кмітливість»
   Сподіваюсь, що сьогодні на уроці на вас чекає і успіх, і радість. Ви зможете показати свою обдарованість і кмітливість.
   Китайський педагог і філософ Конфуцій сказав: «Те,що я чую, я забуваю. Те, що я бачу і чую, трохи пам’ятаю. Те, що чую, бачу і обговорюю, я починаю розуміти. Коли я чую, бачу, обговорюю і роблю, я набуваю знань і навичок».
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1.    Фронтальне опитування.
1.    Назвіть найменше і найбільше натуральні числа.
2.    Які дії з натуральними числами ви вмієте виконувати?
3.    Сформулюйте властивості множення.
4.    Яка властивість поєднує дії додавання і множення?
5.    За допомогою якої дії можна дізнатися на скільки одна величина більша за іншу?
6.    За допомогою якої дії можна дізнатися у скільки разів одна величина більша за іншу?
7.    Які вирази називають числовими?
8.    Які вирази називають буквеними?

2.    Казка «Місто натуральних чисел».
3.    Дидактична гра.
1)   «Математичні маки»;

Овал:       72Овал: 1800                                                                     





Овал:   24,Овал:        0,Овал:        6,Овал:    :6


Овал:    0

 



                                                 

Овал:       45Овал: 1800                                                                     


Овал:        9,Овал:     108,Овал:      :9
 





2)   «Хто швидше зійде на гору?».
Надпись: 3∙а∙25∙6∙4Надпись: 35∙25∙х∙4І.


 


Надпись: 6∙x∙25∙2∙4Надпись: 45∙a∙25∙4ІІ.


 


ІV. Розв’язування вправ та задач.
1.    Робота в парах.
1)   426∙205-57 816:72;
2)   (362 195+86 309):56;
3)   2001:69+58 884:84;
4)   42 275:(7005-6910);
5)   1088:68+57 442:77;
6)   (158 992+38 894):39.
2.    Колективне розв’язування задачі.
З міст А і В, відстань між якими 110 км, одночасно на зустріч один одному виїхали два велосипедисти. Швидкість одного з них
15 км/год, а іншого – на 3 км/год менша. Чи зустрінуться велосипедисти через 4 год?

3.    Самостійна робота.

Варіант 1
   У пасажирському потязі 12 вагонів по 54 місця і 6 вагонів по 36 місць. Скільки залишилось вільних місць після того, як 667 пасажирів зайняли свої місця?

Варіант 2
   В актовій залі 420 місць. Скільки залишилось вільних місць, після того як 4 класи по 24 учні і 6 класів по 28 учнів у кожному зайняли свої місця в залі?
 
4.     Додаткові завдання.
1)   У сім'ї три сини. Кожний з них має сестру. Скільки дітей в цій сім'ї? (Четверо)
2)   Скільки розпилів треба зробити, щоб розрізати п’ятиметрову колоду на метрові? (4)
3)   60 листків книги мають товщину 1 см. Яка товщина книги, що має 240 сторінок? (2 см)       
4)   Скільки вийде, якщо додати найменше двоцифрове і найменше трицифрове число? (110)
5)   Що більше, добуток чи сума десяти цифр? (Сума)
6)   Половина половини від числа це 1.  Яке це число? (4)
V.  Домашнє завдання.
Скласти задачу на натуральні числа та розв’язати її.
VІ. Підсумки уроку
Опрацювати лист оцінювання.


Місто Натуральних чисел

   Не за темними лісами, не за синіми морями, а на сторінках підручника з математики існує місто Натуральних чисел.
   Місту цьому не має кінця і краю. Будиночки в ньому всі чепурні та охайні і кожний наступний більший за попередній.
   У найменшому будиночку живе число Один. Хоча воно і є найменшим мешканцем міста, але всі вважають його найголовнішим, адже з числа Один починається ряд Натуральних чисел.
   А ще в цьому місті є не просто будиночки, а справжні палаци – величезні, багатоповерхові. Там живуть числа гіганти – Мільйон, Мільярд, Трильйон…
   Буває у цьому місті дивний чужоземець, кругловидий, як бублик. Звати його – Нуль. Він не є мешканцем міста Натуральних чисел, але дуже любить гостювати в ньому. Його запрошують Десятки, Сотні, Тисячі, але найбільше йому подобаються величезні  будинки. Він там буває багато-багато разів. Ось чому числа Мільйон, Мільярд та інші велетні мають так багато нулів у своєму записі.
   Життя у місті Натуральних чисел дуже цікаве. Там влаштовуються ігри, наприклад гра в додавання. Тоді числа йдуть до знака Плюс, і він знаходить їх суму. Коли числам хочеться дізнатися, хто з них більший і наскільки, то вони звертаються до знака Мінус, і він знаходить їх різницю. Багато різних мешканців у цьому місті, та найавторитетнішим є знак Рівності, його слово – закон для всіх.
   Ще у місті Натуральних чисел дуже люблять гостей – сумлінних і старанних учнів, особливо п’ятикласників. Тож сміливіше, друзі, в путь! На вас уже чекають!

Виконана робота
Бали
 1
Фронтальне опитування

 2
Дидактична гра

 3
Розв’язування прикладів

 4
Розв'язування задач

 5
Самостійна робота

 6
Додаткові завдання

Немає коментарів:

Дописати коментар